Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та Науковий парк «Київська політехніка» 14 вересня підписали меморандум про співпрацю з одним із світових лідерів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій – компанією Huawei. Документ визначає основні принципи співпраці в трьох напрямах – освіті, науці та інновацях.
Підписи під документом поставили директор «Хуавей Україна» Чжоу Хаодзе, ректор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» академік НАН Україні Михайло Згуровський та генеральний директор Наукового парку «Київська політехніка» Володимир Гнат.
Першим кроком Huawei на шляху співпраці з КПІ ім. Ігоря Сікорського є заснування стипендій в 2016/2017 навчальному році для студентів третього та четвертого курсу 7 факультетів, що мають відношення до інформаційно-комунікаційних технологій. На ці цілі компанія виділила 5 тисяч доларів. Просто на церемонії підписання меморандуму її представники вручили двом студентам символічний чек на цю суму. Утім, слід зауважити, що при визначенні переможців спеціальна комісія враховуватиме не лише академічну успішність, але й участь у науковій роботі.
Зрозуміло, що участь у зустрічі з керівництвом корпорації Huawei та церемонії підписання документу брали не лише керівники університету, а й студенти кількох факультетів. Для них компанія розгорнула невеличку експозицію, присвячену її продукції та основним напрямам бізнесу. Серед експонатів були й кращий смартфон цього року в Європі за версією Європейської асоціації зображення та звуку, а також «розумні» годинники. До речі, студенти взяли участь у міні-вікторині, присвяченій компанії. Двоє її переможців отримали «розумні» годинники.
«Робота з вищими навчальними закладами – це частина нашої корпоративної соціальної відповідальності. За останні п’ять років в ній взяли участь 500 студентів з європейських ВНЗ, – сказав перед підписанням меморандуму директор компанії «Хуавей Україна» Чжоу Хаодзе. – З 2008 року ми реалізовуємо програму «Насіння для майбутнього». У 2016-2021 роках близько 2 тисяч студентів з Європи зможуть особисто побачити, як народжуються новітні технології». Він також розповів, що з початку 2016 року представники Huawei зустрілися з керівництвом і дослідниками цілої низки українських університетів. І саме НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» став першим з українських вишів, з якими українське представництво компанії розпочинає широку співпрацю.
«Я впевнений, що спільно ми виховуватимемо висококваліфікованих фахівців для компанії Huawei, для України, і для всього світу», – наголосив наприкінці церемонії ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський.
Довідково. Компанія Huawei займає провідні позиції серед компаній світу, які працюють в області інформаційно-комунікаційних технологій. Її продукція представлена більш як у 170 країнах. Нині вона розвивається надзвичайно стрімко: за останні десять років кількість її співробітників, які працюють в різних регіонах світу, зросла в 2,5 рази. При цьому в наукові дослідження та дослідно-конструкторські розробки компанія щорічно вкладає приблизно 10% свого доходу. Тож не дивно, що вона є одним зі світових лідерів за кількістю поданих патентних заявок. Нині фахівці компанії активно працюють над дослідженнями і розробкою 5G-технологій.
Політика постійної модернізації бізнесу в усіх сегментах своєї діяльності забезпечила компанії Huawei вихід у число лідерів ринку інформаційно-комунікаційних технологій: вона обіймає 50-е місце в рейтингу найдорожчих брендів світу 2016 року за версією BrandZ. Крім того, Huawei в рейтингу Кращих світових брендів на 88-му місці (Top 100 Interbrand 2015 Best Global Brands).
Компанія «Хуавей Украина» зареєстрована в 2005 році. Раніше компанія Huawei працювала на українському ринку через представництва, перше з яких створено в 2000 році. Нині «Хуавей Украина» забезпечує роботою 650 людей. 30 її співробітників є випускниками КПІ. «Хуавей Украина» має партнерські зв’язки з більш як 200 компаніями в Україні та за кордоном, у тому числі з найбільшими операторами зв’язку.