15 червня КПІ ім. Ігоря Сікорського відвідала делегація Посольства КНР в Україні на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом КНР в Україні Фань Сяньжуном. З гостями зустрілися ректор університету академік НАН України Михайло Згуровський, проректор з міжнародних зв’язків член-кореспондент НАН України Сергій Сидоренко і начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності ДМС, віце-президент Корпорації “Науковий парк “Київська політехніка” Андрій Шишолін. На зустрічі відбулося представлення новопризначеного радника Посольства КНР в Україні з питань науки Мяо Фея.
Учасники зустрічі обговорили питання розширення співпраці в освітній та науково-технічній сферах і спільних інноваційних і космічних проєктах.
У контексті досягнутих під час обговорення домовленостей щодо подальшого розвитку співпраці КПІ з китайськими партнерами Посол Китаю визначив три аспекти, в яких він особисто буде надавати допомогу. Це, насамперед, сприяння збільшенню кількості громадян Китаю на навчанні в КПІ, зокрема і через взаємодію із чотирма Центрами Міністерства освіти КНР з направлення громадян Китаю на навчання за кордоном. Крім того, це сприяння поглибленню співробітництва КПІ з китайськими університетами, які швидко розвиваються. Та, за напрямом науково-технічного співробітництва, – розвиток системи спільних центрів на взаємовигідних засадах, зокрема спільного Інституту КПІ з особливою економічною зоною м. Чунцин.
Звертаючись до очільника дипломатичного представництва Китаю в Україні, ректор КПІ Михайло Згуровський підкреслив: “Ми високо цінуємо заявлену з Вашого боку підтримку перспектив поглиблення співробітництва на основі “Комплексної програми співпраці з партнерами в Китаї на новому етапі”. Серед пріоритетних складових програми, за словами ректора, – авіаційні, космічні, інформаційні та біотехнології, кібербезпека, чиста вода, нові матеріали, підготовка в КПІ фахівців для Китаю за цими та іншими найактуальнішими напрямами світової науки. У планах співробітництва намічено створення Українсько-Китайської лабораторії космічних досліджень як міжнародної відкритої платформи для розвитку співпраці Китаю та України в цій галузі. Будуть продовжені зусилля КПІ ім. Ігоря Сікорського та Океанографічного університету Китаю щодо заснування в КПІ Інституту Конфуція.
Сергій Сидоренко назвав перемовини проривом у співпраці з партнерами в КНР і, зокрема, згадав про висловлену Послом Китаю підтримку ідеї створення інноваційного центру в місті Чунцин.
Під час підходу до преси Фань Сяньжун наголосив на великій важливості КПІ у налагодженні та розвитку науково-технічного співробітництва між Китайською Народною Республікою і Україною.
Гості ознайомилися з історією університету, його традиціями і сьогоденням, відвідали Державний політехнічний музей при КПІ ім. Ігоря Сікорського та його Відділ історії авіації і космонавтики, оглянули пам’ятник видатному китайському мислителю і політичному діячеві Конфуцію.