Використання розумних наноматеріалів у нових технологіях. Лекція Юрія Гогоці

Юрій Гогоці – всесвітньо відомий випускник інженерно-фізичного факультету КПІ, доктор технічних наук, професор, засновник Інституту нанотехнологій Університету Дрекселя (Філадельфія, США) – один із найшанованіших у науковому світі матеріалознавців. Його команда відкрила новий вид наноматеріалів – максен, який можна використовувати у будь-яких галузях.

Науковець розповів про найцікавіші застосування наноматеріалів:
🔹 гнучка та тонка електроніка;
🔹 будівельна фарба, що очищує повітря, та автомобільна, що змінює колір залежно від освітлення;
🔹 одяг для спортсменів, який зчитує всі рухи й фізичні показники під час тренування;
🔹 частинки, що вбивають ракову клітину вже на етапі її появи;
🔹 зручна система для діалізу, що значно полегшить життя хворих;
🔹 присоски, завдяки яким Людина-павук лазить по стінах.

Поради для майбутніх винахідників від Юрія Гогоці:
✅ Ви будете щасливими людьми, якщо робитимете те, що вам подобається.
✅ Дуже важливо працювати в команді. Одна людина не може робити усього. Наука майбутнього – це командна робота.
✅ І в науці, і в спорті ніколи не пізно почати.
✅ Правильний підхід науковця – це поставити собі питання: це комусь потрібно? Як виробляти, менше забруднюючи планету та менше нагріваючи атмосферу? Як зменшити токсичність ліків?
✅Коли ви щось знаєте – цим потрібно ділитися.