Раді повідомити, що 17-18 червня 2021 року відбувся Європейський водневий форум 2021.
Делегація КПІ взяла участь у віртуальному заході, на якому були присутні понад 1400 членів European Clean Hydrogen Alliance, що представляють державні органи, промисловість і громадянське суспільство.
Метою Водневої стратегії ЄС є розширення використання чистого водню в Європі. Стратегічними планами передбачено встановити 6 ГВт відновлюваних водневих електролізерів і виробляти до 1 млн тонн поновлюваного водню до 2024 року, 40 ГВт відновлюваних водневих електролізерів та 10 млн тонн поновлюваного водню до 2030 року. Європейський альянс за чистий водень є одним із ключових інструментів для створення ланцюжка життєздатних інвестиційних проєктів, необхідних для досягнення цих цілей.
вропейська комісія представила короткий зміст проєктів, зібраних для будівництва інвестиційного трубопроводу для широкомасштабного використання чистого водню і Компас державного фінансування водню (the Hydrogen Public Funding Compass) – онлайн-керівництво по інструментах державного фінансування на рівні ЄС та на національному рівні, що підтримують проєкти з поновлюваних джерел і низьковуглецевого водню. Керівництво допомагає зацікавленим сторонам визначити відповідні програми й фонди та з’ясувати, які проєкти вони можуть фінансувати, який тип фінансування доступний і які умови застосовуються.
Комісар з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон повідомив: «Після багатьох років успішних досліджень, що фінансуються ЄС, водневі технології тепер розгортаються в ширших масштабах. Європейський альянс за чистий водень зібрав сотні проєктів по впровадженню відновлювальної та низьковуглецевого водню в Європі. Тепер нам потрібно працювати швидко, впевнено і на континентальному рівні, щоб розгорнути ці інвестиції й перетворити технологічне лідерство в лідерство на ринку».
У травні Європейський альянс за чистий водень зібрав майже 1000 проєктів в галузі поновлюваних і низьковуглецевих джерел, які є членами Альянсу і планують реалізувати до 2030 року для виробництва майже 9 млн тонн водню в основному з поновлюваних джерел в рік. Більш того, зібрані проєкти підтверджують, що споживання чистого водню в найближчі три-чотири роки зросте в великих масштабах, що допоможе ЄС досягти своїх цілей в області зміни клімату. Більш детальну інформацію про Європейський альянс за чистий водень можна знайти https://www.ech2a.eu/
Виступи виконавчого віцепрезидента Ф. Тіммерманса і комісара Т. Бретона доступні в Інтернеті
Для КПІ ім. Ігоря Сікорського – участь в заході дала можливість отримати найбільш актуальну інформацію про розвиток водневої енергетики в країнах ЄС, а також Європейський водневий форум 2021 став платформою для пошуку партнерів в країнах ЄС з метою обговорення проектів і об’єднання зусиль, і вивчення можливостей отримання фінансування для своїх водневих проектів.